Vyzýváme nadšence a příznivce cyklistiky k různým formám spolupráce. V případě zájmu nás kontaktujte na kamil.osladil@seznam.cz nebo na tel. 603 875218.

„Čerťáky“ konečně za námi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Středa, 06 Květen 2009 23:08

Závod horských kol s názvem „Čerťáky“, který pořádalo občanské sdružení Jesenický šnek, se konečně konal 7.10. a byl tedy posledním MTB závodem na Jesenicku v této sezóně.

Závod měl být nejprve součástí seriálu Jesenický šnek 6.9., to ale nakonec z mnoha důvodů nebylo možné, a tak byl závod zařazen do místního seriálu Astur Tour de Jeseník původně na září, ale počasí v tomto termínu bylo proti, a tak se tento závod uskutečnil 7.10. v pohodové a přátelské atmosféře všech zúčastněných cyklistů.

Start závodu byl u Plíživé Kontry v Jeseníku, odtud stoupali všichni cyklisté na Čertovy kameny (ne na vrchol skal, to by s kolem nejspíš nešlo), dále pak na prameny Javorné, odtud nad Chebzí, a pak spodní cestou opět na Čertovy kameny. Nejrychleji v cíly 18 km závodu byl Jan Hynek, letošní „bajkový" suverén. Druhý za ním dojel Tomáš Vychodil a třetí Jiří Květák.
Pořadatelé děkují všem cyklistům za účast, Lucce Durmanové a Šárce Hynkové za výbornou práci ( kterou koneckonců odvádějí po celé Astur Tour de Jeseník ), Vlasťovi Hýblovi za důležitou výpomoc a městu Jeseník, které bylo hlavním partnerem akce.
Seriál Astur Tour de Jeseník ještě pokračuje posledním závodem této sezóny, a to 16.10. slavnostní časovkou na Červenohorské sedlo. Pojeďte v sedle svého kola vyzkoušet a vychutnat si jízdu na novém asfaltu. Prezentace je od 15:30 v Domašově u Cimbury, kde je také start prvního závodníka v 16:00.