nekm zdar :)
 
 
Úterý, 25 Úno 2020
 
 


generální partner

 
 

Leták 2019

                                                                                                                                                                          

 Vyzýváme nadšence a příznivce cyklistiky k různým formám spolupráce. V případě zájmu nás kontaktujte na kamil.osladil@seznam.cz nebo na tel. 603 875218.
 
Banner
Čas-OFF-kA na Šerák byla oceněna PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ladikcmelda   
Čtvrtek, 10 Březen 2016 18:14
Ve středu 2.3. pořádalo Okresní sdružení České unie sportu Jeseník vyhlášení nejúspěšnějšího sportovce roku 2015. Za účasti starosty města Jeseník a zástupců obcí proběhlo slavnostní blahopřání v kategoriích nejrůznějšího typu.

Na pódium ve svitu světel vystoupil Tomaš Kajnar převzít své ocenění v kategorii handicapovaných sportovců. Že je Tomáš nejúspěšnější moc dobře víme, a nejenom jako handicapovaný, ale jako bejk, který drží nejrychlejší čas v dosavadních 4. ročnících Čas-OFF-kY na Šerák, a to: 38minut a 52vteřin!

Bude tento rok rekord zlomen? Loni se to nikomu nepovedlo, určitou měrou k tomu přispělo tropické počasí, i tak se zúčastnilo celkem 145 sportovců. Avšak, Čas-OFF-kA na Šerák není pouze závod na tento vrchol, je to i možnost strávit adrenalin se spolujezdci a pro některé, třeba zažít ten pocit: překonat se: a na tom kole to prostě zkusit! Pozitivní je i fakt, že pokud to není na infarkt, není problém tento závod zažít, protože absencí obávaných a krkolomných sjezdů se není čeho obávat, což oceňují především ženy a starší hoši. Volný sjezd zpět do základního tábora je odměnou za dobře odvedenou práci a na začátku prázdnin jde o perfektní počin.

Co děti? Loni bylo vedro. Mnozí dali přednost koupání, vůbec se nedivím. Chyběly dokonce i děti ze sousedství, každoroční dravci. Nafukovací hrad horkem málem explodoval :-), kdo dal 10 minut byl borec. I tak se sešlo 52 bojovníčků.

Nebudeme chodit kolem horké kaše. Pro rok 2015 přijala nominaci v kategorii "akce roku" právě zmiňovaná akce Čas-OFF-kA na Šerák.

 A co se událo na vyhlášení? Nej. atd. 2015 se stala?... Ča-OFF-kA na Šerák. .....Uff, co dál? Říkám si, proč-ne třeba čajovka nebo čelovka. Nevadí. Poděkování za úspěšnou akci patří především pořadatelům. Nejen Těm na zmiňované akci, ale i dalším v celém seriálu Jesenický šnek z.s. . Nevím ani právě, zda se má dle nových pravidel užívat NÁZEV. Dle změny, kterou jsme absolvovali se nově jmenujeme Jesenický šnek z.s., což znamená zapsaný spolek. Nutnost tuto změnu podniknout nechci komentovat. Doufám se náš seriál nemusí nyní jmenovat Jesenický šnek z.s. … na plachtě závodů, to by byl gól.

Neodpustím si však malovelký stesk. V době, kdy auta neměly radary, neměli jsme mobily, počítače a tablety… bylo pořádání veřejných sportovních akcí hračkou. V dnešní profesionalizované době nemáme šanci vyřídit povolení zavoláním a domluvou. Lidé jsou mazanější. Mají pozemky, jsou různí. Je mi smutno, že již nežijeme v době, kdy platilo hlavně slovo, rád na tu dobu vzpomínám. Amatérská soutěž potřebuje dobrovolníky, jakákoliv soutěž i sport. Nejde jen o rodiče mládeže, kde o nás všechny. Jde i o sponzory. Neměli by to být Ti hlavní tahouni chodu sportovních klubů, systém vzdělávání a kvalit zajištěných státem je tím pravým.

SPORTUJME.

 Komletní infornace z vyhlášení naleznete  na DENÍK

Amatérská stránka akce Čas-OFF-kA na Šerák

Ladik Čmelda

Zdroj: http://sumpersky.denik.cz/ostatni_region/sportovnim-cenam-v-jeseniku-dominovali-bezci-na-lyzich-20160303.html

Aktualizováno Úterý, 15 Březen 2016 13:43