nekm zdar :)
 
 
Čtvrtek, 29 Zář 2022
 
 


Sociální sítě

Generální partner

 
 

Leták 2020

 Vyzýváme nadšence a příznivce cyklistiky k různým formám spolupráce. V případě zájmu nás kontaktujte na kamil.osladil@seznam.cz nebo na tel. 603 875218.
 
Zhodnocení Jesenického šneku 2008 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 06 Květen 2009 23:13

Táák, čtrnáctý ročník cyklistického seriálu Jesenický šnek je za námi a nám nezbývá než bilancovat o skončené sezóně. Ročník 2008 přinesl několik novinek a byl rekordním co do počtu závodů (22) a průměrné účasti na závodech (95).

Novinky a co se povedlo ?

S přibývajícím počtem závodů horských kol byly od tohoto ročníku vedeny výsledky zvlášť pro závody na silnici a zvlášť pro závody horských kol. Tato změna se dle mého názoru vyplatila. Díky tomu se podařilo přilákat nové tváře na akce seriálu ( např. Cyklo TJ Písečná, eSeNBáci, Jeseničtí Orli a další týmy a jednotlivci ), kteří se stali pravidelnými účastníky. Ne každý totiž vlastní silniční kolo, či má chuť na něm závodit. Ale nechci opomenout silnici, kde padali také rekordy v účasti a v počtech konaných závodů. 
Seriál se stává stále zajímavější tím, že jednotlivé závody jsou pro regionální cyklisty cenově, časově a dopravně dostupnější než závody soutěží typu např. Kolo pro život apod. Další výhodou oproti některým seriálům je také to, že na silničních závodech startují juniorské, ženské a mužské kategorie společně. Závodů se účastnili cyklisté všech věkových a výkonnostních skupin z celé České republiky, Polska, Slovenska a Německa a opět se některých závodů účastnili „handbikeři". 
Zakončení a vyhlášení výsledků Jesenického šneku 2008 proběhne také nově, a to při akci poslední kilometr sezóny v Jeseníku 25.10., kde budeme bilancovat všichni společně....joj to bude náročné..................................................................................

Co bychom mohli zlepšit ?

To bude hlavně na Vás účastnících, protože od Vás by měli vzejít náměty a návrhy, protože pořád je co zlepšovat. Tato diskuze bude po úplném skončení této sezóny otevřena na našich www stránkách, tak ať se můžete během zimy vyjádřit.
Já osobně vidím rezervu hlavně ve zpracování výsledků, tak aby byli jednotné, přehledné a rychlé. A také přilákat na závody více mladých cyklistických nadějí, to mimo jiné znamená více přizpůsobit závody pro ně.

Vítězové ...

Blahopřeji všem úspěšným „šnekům", a to jmenovitě aspoň vítězům, Romaně Lantové ml., Antonínovi Lantovi, Athanasisovi Markosovi, Aleně Mlynářové, Ivaně Hundákové, Lubomírovi Orságovi, Jiřímu Mádrovi, Petrovi Hudečkovi, Janovi Hynkovi, Vlasťovi Mlynářovi, Rendovi Horákovi, Bořkovi Kubíčkovi, Martinovi Valovi, Rosťovi Kuznikovi, Jaromírovi Goldmanovi, Stanislavu Bízovi a vítězným družstvům ACS Drak Vrbno pod Pradědem a Cyklo TJ Písečná.

Poděkování ...

Tady bych mohl jmenovat spoustu lidí či institucí, nestačil by mi papír a stejně bych na někoho zapomněl. Tak to pojmu obecně.
Hlavně děkuji všem pořadatelům závodů, bez kterých by seriál neexistoval, a kterým by měli být všichni účastníci vděční za jejich činnost. Dále všem „šnekům" za jejich účast na závodech seriálu. Pak „webmasterům" bratrům Valovým, „výsledkářům" Vlasťovi Mlynářovi a Peťovi Sobalovi. A především partnerům seriálu - firmě Aminostar, městu Jeseník, firmě Kamil Juřík - AFX, Českému svazu tělesné výchovy, firmě Mauritz a firmě v-design.

Závěr ...

Doufám, že se Vám ročník 2008 líbil co nejvíc a pokud byl někdo s něčím na závodech nespokojený, věřte, že pořadatelé to nedělali schválně, protože jim jde vždy o zdárný průběh celé akce a dělají to hlavně pro Vás. 
A teď už mi nezbývá nic jiného, než Vám popřát pěknou zimní sezónu a těšit se na Vás na jaře na startu jubilejního už patnáctého ročníku našeho cyklistického seriálu.

Kamil Osladil
předseda občanského sdružení Jesenický šnek
V Jeseníku dne 20.10.2008

Aktualizováno Středa, 06 Květen 2009 23:55